Jak se starat o matraci?

Přečtěte si 10 kroků pro údržbu matrace

1. Před použitím si pečlivě přečtěte instrukce od výrobce

Budete-li se řídit instrukcemi od výrobce, máte jistotu, že se o matraci staráte správně a bude vám sloužit po mnoho let.

2. Ujistěte se, že máte správně nainstalovaný lamelový rošt i matraci

Dejte si pozor na správnou instalaci roštu i matrace. Nesprávná instalace může matraci poškodit. Pokud máte obavy, že to nezvládnete, nechte si poradit - můžete nás kontaktovat na čísle 777200058 nebo e-mailu obchod@matrace-profirelax.cz .

3. ODLOŽTE SI DOKLAD

Informace na faktuře mohou být užitečné. Faktura identifikuje vaši matraci v případě reklamace, proto ji pečlivě uschovejte.

4. Použijte vhodný postelový rošt s lamelami

Vyhněte se používání drátěných roštů, roštů s širokými mezerami a rovných ploch. Takové rošty nejsou vhodné, protože mohou přispívat k hromadění vlhkosti a tím ke vzniku plísní. Pěnové a latexové matrace pokládejte vždy na lamelové rošty, které umožňují volnou cirkulaci vzduchu. Pružinové a taštičkové matrace jsou naopak určite na pevnou desku nebo pevný rošt.

5. Chraňte matraci

Kvalitní, pratelný potah na matraci je nejen hygienický, ale prodlužuje životnost matrace. Potah chrání matraci před špínou, alergeny a vlhkostí.

6. Otáčejte matraci

Jednou za čas, zvláště během prvních 6 měsíců užívání, matraci otočte tak, aby místo, kde jste měli hlavu, bylo dole. Také doporučujeme matraci občas postavit, aby se stabilizovala náplň.

7. Větrejte ložnici i matraci

Je vhodné větrat ložnici i matraci nejméně jednou týdně (ideálně každý den). Při větrání matrace sundejte povlečení. Díky tomu se v matraci nebude hromadit vlhkost, nebude zapáchat ani plesnivět.

8. Nepoužívejte na čištění tekuté prostředky

Používání tekutých čisticích prostředků může matraci poškodit. To samé platí o chemických přípravcích. Lepší je matraci čas od času vysát obyčejným vysavačem (klasickým, nikoli vodním).

9. Matrace není trampolína

Nedovolte dětem na matraci skákat. Matrace jsou sice vyrobené z odolných materiálů, skákání a divoké hry však mohou poškodit či zlámat roštové lamely.

10. Matraci nepřehýbejte ani neskládejte

Matraci nepřehýbejte ani neskládejte, když s ní chcete manipulovat nebo ji čistit, mohli byste ji tím vážně poškodit. A dále si nesedejte pokud možno na okraj postele, ale spíše doprostřed.



Košík  

matrace prázdný