Desatero pro dokonalý spánek


Jsou pravidla, ktorá si od mala uvědomujeme, ale jen málo z nás si je bez popíchnutí pořádně uvědomí: že spánkem trávíme celou jednu třetinu našeho života. Přesně z toho důvodu by každý měl věnovat velkou pozornost výběru postele a matrace.

Není tedy od věci zamyslet se, jak, v čem a na čem vlastně spíme.

1. Výběr postele a matrace - při výběru postele je rozhodně dobré nastudovat si potřebné informace, na základě kterých následně můžete učinit rozhodnutí. Důležité je rozhodnout se správně o tvdosti, skladbě materiálů, velkosti matrace i kombinaci s roštem.

2. Investice do matrace - kvalitní matrace nám vydrží minimálně 15 let a každý den na ní trávíme hodiny nezbytně důležité pro naši regeneraci a celodenní fungování, proto když investujeme do drahého automobilu, můžeme si pořídit i opravu kvalitní postel a matraci.

3. Postel jako celek - pro kvalitní spánek nestačí jen dobrá matrace - rám, rošt postele a matrace tvoří jeden organismus, který dokonale funguje pouze pokud jednotlivé díly správně skombinujeme.

4. Materiály - pro spánek jsou jednoznačě nejvhodnější přírodní materiály, jako jsou dřevo, bavlna, moderní pěny, latex, kokos, které mají schopnost ventilovat, výjimečně hřát i chladit a v neposlední řadě absorbovat a odvádět vlhkost.

5. Pružiny - moderní pružiny dokážou poskytnout optimální ortopedické vlastnosti. Pružinové matrace jsou tvrdší a vydrží i nadměrnou zátěž. Dokážou nejlépe odvětrávat vlhkost.

6. Šířka matrace - na šířce určitě nešetřete, vy i váš partner byste měli mít dost prostoru na klidný spánek a změnu polohy, aniž byste do toho druhého naráželi, či ho vytlačovali.

7. Výška matrace - na výšce postele záleží především při vstávání, optimálním řešením je, když při usednutí na postel jsou vaše kolena v pravém úhlu.

8. Matrace v rámu postele - konstrukce postele je pro kvalitní spánek určující, nejideálnější je pevný rám z masivního bukového nebo borovicového dřeva. Kvalitní výrobci dávají až 25 let záruku na svou postel.

9. Barvy - i barvy hrají při spánku roli, např. v našem sortimentu máte na výběr barevné potahy, ktoré jsou velmi populární zejména mezi mladšími zákazníky.

10. Potahy na matrace  - nejvhodnější potahy jsou ty, které si můžete bez problémů odzipsovat a nechat vyčistit nebo vyprat. U každé matrace můžete vybírat minimálně z 3 druhů kvalitních matracových potahů.

Košík  

matrace prázdný